Strefa E-biznesu

Oby nie kolejny nudny blog… o ebiznesie.

Zarabianie przez Internet


Pewnie wielokrotnie zastanawiałeś się czy praca w sieci to fikcja czy też można coś na tym zarobić. Pewnie wiele osób przekonywało Cię, że to nie możliwe – i wcale im się nie dziwię.

Żeby zarobić w sieci, trzeba wiedzieć dokładnie jak to zrobić, najlepiej od kogoś komu się to udało. Na tej stronie przeczytasz w jaki sposób zdobyć pieniądze. Nie będzie to bardzo łatwe, ale z pewnością też nie jest niemożliwe. Zasada pierwsza – być czujnym i nie dać się nabrać. Jestem pewien, że często jesteś kuszony hasłami:

Dobrze płatna praca przez Internet

(za dobrze by było, nie każdy może tak pracować i jeszcze dostawać za to “dobre” pieniądze)

Zarób 2 tysiące miesięcznie wysyłając e-maile

(czyli zostań spamerem, nikt cię nie będzie lubił, a my się wyprzemy wszelkiej odpowiedzialności. pieniądze? jakie pieniądze?)

Płacimy za czytanie e-maili

(ale nie myśl, że uzbierasz tyle, żeby osiągnąć najniższą kwotę możliwą do wypłaty – to my decydujemy kiedy i komu wysyłamy e-maile)

Rozdajemy telefony komórkowe, za darmo!

(oczywiście i każdy naiwny w to uwierzy, bo każdy chce mieć dobry telefon komórkowy, za darmo)

Większość takich propozycji to ściema. Nie zniechęcaj się jednak – poprowadzę Cię krok po kroku przez zawiłości tego biznesu.

Wielka kasa na wyciągnięcie ręki?

O tym, jak trudno jest cokolwiek zarobić w sieci przekonał się chyba każdy, kto próbował zdobyć w ten sposób pieniądze. Zarabianie jest jednak możliwe. Nie licz na wielkie pieniądze, miliony dolarów czy choćby tysiące złotych miesięcznie. To jest nierealne (chyba, że zajmujesz się tym zawodowo, albo masz wyjątkowe szczęście – ale wtedy może graj w totolotka.Zarobić jednak można, realne złotówki, z czasem też i tysiące, ale na pewno nie w pierwszym tygodniu “pracy”.

Jak nie próbować zarabiać?

Zarobić w sieci chce każdy (w końcu kasa jest potrzeba każdemu), zwykle na Tobie… Dobrze jest wiedzieć, czego unikać. A zagrożeń jest wiele. Absolutnie nigdy nie daj się zwieść, że zarabianie na wysyłaniu e-maili ma jakikolwiek sens. Pomyśl – po co ktoś Ci to zleca? Napisanie skryptu, który wyśle milion e-maili w ciągu jednej nocy jest dla programisty zadaniem na 15 minut. Zebranie adresów przypadkowych osób nie wymaga wiele więcej czasu. Myślisz, że Ci zapłacą? A dlaczego wysyłać masz Ty a nie oni? Odpowiedzi są dwie – to adres Twojego komputera zostanie szybko dopisany do czarnych list (i nici z kasy) i to Ty będziesz odpowiadał za spamowanie (Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną – grożą naprawdę dotkliwe kary). Czy na otrzymywaniu e-maili można zarobić? Można, grosze, które nigdy nie zostaną Ci wypłacone – bo trzeba uzbierać z nich np. 10 zł.

Jeżeli kiedyś znajdziesz nową, rewelacyjną ofertę zarabiania przez Internet zawsze zastanów się czy warto. Firma oferuje za czytanie e-maila 1 grosz, 0.25 grosza. Za zapisanie się dostajesz złotówkę! Szok, rewelacyjna oferta, po roku pewnie uzbierasz 3,47 PLN. Za 10 lat osiągniesz kwotę możliwą do wypłaty. Szukanie naiwnych.

Jak zarabiać w sieci ?

Masz stronę www? To ułatwi zadanie. Dobrze by też było gdyby ta strona była popularna. Jeżeli nie jest, to nie przejmuj się – jeżeli jest ciekawa to z czasem zyska na popularności. Pamiętaj tylko, żeby strona była zawsze aktualna, bo nie ma nic bardziej zniechęcającego dla użytkowników niż nieaktualna treść. Jeżeli nie masz strony to też na razie się nie przejmuj. Można zarobić też bez strony – o ile masz trochę znajomych lub rodzinę z dostępem do sieci. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak wykorzystać. Pewnie domyślasz się ile kosztują reklamy w telewizji (pewnie i tak kosztują więcej niż myślisz). Widzisz też ile jest reklam np. banków w telewizji – to kosztuje, ale też przekłada się na konkretną liczbę osób, które po obejrzeniu takiej reklamy założą konta. Jak bank podzieli wydaną na reklamę kasę przez liczbę nowych kont to dostaje koszt pozyskania klienta. Możesz być pewien, że nie jest 10 czy 15 zł… Mądry bank dochodzi do wniosku, że zamiast tę kasę wydawać na reklamy w telewizji lepiej zapłacić komuś, kto poleci ludziom konta (i to jest miejsca na Twoje “zarabianie przez Internet”). Oczywiście zwykle obie formy pozyskiwania klientów są stosowane równocześnie – co jest dla Ciebie dobrą wiadomością, bo prościej przekonać kogoś do czegoś, czego reklamę widział już w telewizji tysiąc razy.

A może jakieś konkrety? Gdzie tak kasa w sieci?

Już mówię, co i jak. Realne zarabianie przez Internet opiera się na programach partnerskich. Dobry program partnerski to taki, który:

  • opiera się na znanej, solidnej marce
  • oferuje sensowny poziom prowizji/wynagrodzenia, pozwalający w jakiejś perspektywie uzbierać przynajmniej minimalną kwotę wypłaty
  • posiada regulamin i jasne zasady współpracy gwarantowane przez realną, silną firmę
  • jest możliwy do zastosowania przez Ciebie a oferowany produkt jest w kręgu zainteresowań Twoich gości lub znajomych

Przedstawię Ci kilka programów partnerski, z których korzystam. Pokaże na co zwrócić uwagę i ile można na nich zarobić. Oczywiście będzie dużo moich subiektywnych ocen, ale przecież chcesz się oprzeć na doświadczeniu kogoś, dla kogo zarabianie przez sieć nie jest nowością. Możesz mi zaufać – wiem, co mówię.

Jaki program partnerski wybrać?

Wybór programu partnerskiego to pierwsza trudna decyzja, która przed Tobą staje. Weź pod uwagę ile osób jesteś w stanie przekonać (bezpośrednio lub pośrednio) do zakupu towaru/usługi, kliknięcia w baner lub link reklamowy danego partnera i przelicz ile będziesz mógł zarobić. Przedstawię Ci dokładnie programy partnerskie, dzięki którym ja zarabiam. Dowiesz się, na czym dokładnie można zarobić i jak to zrobić. Część z nich można określić mianem “praca w sieci” a część raczej “czerpanie korzyści z posiadanej strony”. Sposoby na zarabianie przez Internet podaję w kolejności od najlepszego w mojej ocenie. Nie traktuj tego jako katalogu programów partnerskich, to raczej jako zbiór poradników dla użytkowników wybranych, najlepszych programów z punktu widzenia polskiego webmastera.

Programy partnerskie

Dowiedz się jak zarabiać przez program partnerski:

Kilka rad

Co jeszcze warto wiedzieć? Zawsze trzeba być elastycznym i starać się śledzić trendy panujące w Internecie. Jeżeli będziesz korzystać z kilku programów partnerskich (co szczerze polecam) sprawdzaj ile zarabiasz na poszczególnych programach i staraj się reagować na spadki popularności – zmieniać banery, kolory, umiejscowienie reklam. Jeżeli któraś z firm np. rozpocznie intensywną kampanię reklamową w telewizji, to warto skupić się bardziej na jej programie partnerskim – ludzie zachęceni oglądanymi w tv reklamami chętniej będą też klikali na banery w sieci. Analizuj więc i zarabiaj.

Za kilka dni postaram się wrócić do tematu programów partnerskich już z konkretnymi przykładami.

Reklamy

08/01/2011 - Posted by | Program Partnerski | , , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: